Zabiegi wyszczuplające sylwetkę – które wybrać?

Uporczywy tłuszczyk często pojawia się na naszym ciele, stając się źródłem ogromnej frustracji. Mimo godzin spędzonych na siłowni i trzymania się diety, niektóre obszary naszej sylwetki, takie jak brzuch, uda czy pośladki, bywają wyjątkowo oporne na zmiany. Czy to oznacza, że musimy zaakceptować te niedoskonałości? Na szczęście nie. Współczesna kosmetologia estetyczna oferuje szeroką gamę zabiegów odchudzających, które mogą pomóc nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jakie zabiegi wybrać? W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym metodom modelowania ciała.

Od czego się tyje?

Stajesz na wagę, a tam kilogram lub dwa więcej – brzmi znajomo? Sytuacji tej doświadczyło wielu z nas. Równie wielu skłoniło to do rozmyślań nie tylko, dlaczego tyjemy, ale też, od czego tyjemy najbardziej. Prawdą jest, że smukła sylwetka w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Jeśli spożywamy więcej kalorii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie, znajdzie to swoje odzwierciedlenie na naszym ciele w postaci zwiększonej tkanki tłuszczowej. Sytuacji z całą pewnością nie będzie również sprzyjać siedzący tryb życia.

Bardzo często jednak, mimo prowadzenia zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej, kilogramy i centymetry nie chcą ubywać. Czasami wręcz ich przybywa. Dzieje się tak dlatego, że przyczyn tycia jest więcej. Do przyrostu masy ciała mogą prowadzić na przykład zaburzenia hormonalne, takie jak niedoczynność tarczycy. Stres również odgrywa znaczącą rolę – zwiększony poziom kortyzolu sprzyja gromadzeniu się tłuszczu, szczególnie w okolicach brzucha. Wpływ na wagę mogą mieć także niektóre leki, na przykład antydepresanty, sterydy czy środki antykoncepcyjne, w przypadku których przyjmowania przyrost masy ciała bywa nieprzyjemnym efektem ubocznym. Genetyka jest kolejnym ważnym czynnikiem. Nierzadko to właśnie predyspozycje genetyczne odpowiadają za przybieranie na wadze. Należy również pamiętać o wieku – wraz z upływem lat nasz metabolizm zwalnia, co sprawia, że łatwiej tyjemy.

Zabiegi, które wspomagają odchudzanie

Niezależnie od tego, co odpowiada za nadmierną masę ciała, proces utraty wagi można wspomóc zabiegami odchudzającymi. Mają one na celu redukcję tkanki tłuszczowej, również w tych miejscach, które są najbardziej problematyczne, wspierając wysiłki podejmowane w ramach zdrowego stylu życia. Choć zabiegi na odchudzanie nie zastąpią diety odchudzającej i regularnej aktywności fizycznej, mogą stanowić skuteczne wsparcie w dążeniu do smukłej sylwetki.

Liposukcja kawitacyjna – zabieg wyszczuplający brzuch

Słowo „liposukcja” może brzmieć groźnie, jednak liposukcja kawitacyjna, inaczej nazywana liposukcją ultradźwiękową, to metoda wyszczuplania sylwetki, która nie wymaga nakłuć i cięć na skórze, a mimo to działa. Jak to możliwe? Podczas tego zabiegu wykorzystywana jest bezpieczna fala ultradźwiękowa o odpowiedniej częstotliwości, która ma zdolność docierania w głąb skóry i rozbijania błony komórek tłuszczowych. Ich pozostałość jest transportowana do wątroby, a następnie w naturalny sposób usuwana z organizmu. W rezultacie tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, a obwody ciała zmniejszone.

Endomasaż – zabieg modelujący sylwetkę

Endomasaż to zabieg, który łączy w sobie aż 4 technologie:

  1. masaż podciśnieniowy – poprawia ukrwienie skóry, wpływając na jej jędrność;
  2. masaż mechaniczny – udrażnia układ limfatyczny, wspomagając detoksykację organizmu, co ma przełożenie na poprawę kondycji skóry;
  3. fale radiowe RF – mają zdolność docierania w głąb skóry i podgrzewania włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza. Oprócz tego podwyższona temperatura pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Efektem jest bardziej elastyczna skóra;
  4. laser podczerwony – podwyższa temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspieszając jej metabolizm. Prowadzi to do tego, że po zabiegu skóra jest bardziej jędrna.

Wszystkie te technologie, działając wspólnie na skórę, pozwalają zredukować tkankę tłuszczową, wygładzić cellulit, a także wymodelować sylwetkę. Ten zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej dobrze jest połączyć ze wspomnianą przed momentem liposukcją kawitacyjną, która rozbija komórki tłuszczowe. Endomasaż następnie wspomaga usuwanie z organizmu ich pozostałości.

HIFU – lifting ciała

HIFU to metoda modelowania sylwetki, podczas której wykorzystywana jest wysoko skoncentrowana wiązka ultradźwięków. Skierowana na skórę bezpieczna fala akustyczna wytwarza szereg punktów, w których następuje skok temperatury powyżej 60°C. Dzięki temu następuje silne skrócenie włókien kolagenowych, a także stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. HIFU na ciało poprawia więc jędrność skóry oraz redukuje tkankę tłuszczową.

Lipolaser – odchudzanie zimnym laserem

Lipolaser to metoda redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą lasera, a dokładnie zimnego lasera diodowego o długości wiązki 635/650 nm. Dociera ona do głębokich warstw skóry, aby rozbijać komórki tłuszczowe. Dzięki temu mniejsza staje się nie tylko tkanka tłuszczowa, ale także – co jest tego naturalnym następstwem – obwody ciała. Co więcej, ten zabieg na odchudzanie wspomaga również redukcję cellulitu, a także poprawia kondycję skóry. Co ważne, lipolaser modelując nasze sylwetki, nie uszkadza innych tkanek, takich jak nerwy, skóra czy naczynia krwionośne.

Kriolipoliza – zabieg redukujący tkankę tłuszczową

Wymrażanie tkanki tłuszczowej i to bez odmrożeń skóry – choć może brzmieć to nieprawdopodobnie, jest możliwe. Wszystko za sprawą nowoczesnego zabiegu kriolipolizy, podczas którego do zmniejszenia komórek tłuszczowych dochodzi za pomocą niskiej temperatury. Głowica chłodząca zasysa fałd skóry i schładza go do temperatury od 0 do -5°C. Dzięki temu na tym obszarze może dojść do selektywnego i kontrolowanego uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie są eliminowane z organizmu za pomocą naturalnych procesów metabolicznych. Skutkuje to zmniejszeniem tkanki tłuszczowej, wyszczupleniem i wymodelowaniem sylwetki. Kriolipoliza jest więc dobrym rozwiązaniem wspomagającym proces odchudzania

Zabiegi odchudzające w Siemianowicach Śląskich

Nowoczesne technologie z dziedziny kosmetologii estetycznej wspomagają osiągnięcie wymarzonych rezultatów bez konieczności uciekania się do drastycznych metod, takich jak zabiegi chirurgiczne. W naszym gabinecie modelowania sylwetki i odchudzania w Siemianowicach Śląskich oferujemy szeroką gamę zabiegów, które pomogą Ci zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i wymodelować ciało. W naszej bogatej ofercie zabiegów odchudzających Siemianowice znajdziesz kriolipolizę, endomasaż, HIFU, lipolaser, liposukcję kawitacyjną, a także inne zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej. Stawiamy na nowoczesne technologie i indywidualne podejście do każdego klienta, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegów na odchudzanie. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na konsultację. Pozwól sobie na nową, lepszą wersję siebie dzięki naszym profesjonalnym zabiegom odchudzającym w Siemianowicach Śląskich!