Liposukcja kawitacyjna a cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit na udach, na brzuchu, pośladkach, a nawet ramionach… Każda kobieta chce czuć się pięknie w swoim ciele, ale pomarańczowa skórka pojawiająca się na różnych partiach naszego ciała, często skutecznie to uniemożliwia. Na szczęście istnieją sposoby na zredukowanie cellulitu, wśród których znajduje się liposukcja kawitacyjna.

Czym jest i skąd bierze się cellulit, a także jak liposukcja kawitacyjna może pomóc w walce z pomarańczową skórką? Wszystkiego dowiecie się w tym artykule.

Cellulit i jego przyczyny

Cellulit, o czym zdecydowana większość kobiet wie z własnego doświadczenia, to stan, w którym skóra staje się pofałdowana, a na jej powierzchni pojawiają się charakterystyczne nierówności przypominające pomarańczową skórkę. Dla wielu pań zmiany wywołane przez cellulit są nie do zaakceptowania.

Choć istnieje wiele teorii, tak naprawdę nie ma jednej i właściwej w każdym przypadku przyczyny powstania cellulitu. Jest to zjawisko złożone, które może obejmować szereg czynników, takich jak:

 • nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej
 • osłabienie tkanki łącznej
 • zaburzenie krążenia krwi
 • hormony
 • genetyka
 • złe nawyki żywieniowe
 • brak aktywności fizycznej
 • palenie tytoniu

Cellulit i jego przyczyny

Z powyższej listy wiemy już, że występowanie cellulitu nie zawsze jest związane z nadwagą i może występować u osób o różnych typach sylwetki. Wobec tego warto zauważyć, że nie ma jednego rodzaju cellulitu. Tak naprawdę kobiety zmagają się z dwoma „wrogami” gładkiej skóry.

Cellulit wodny zazwyczaj wynika z nieprawidłowego krążenia , a w efekcie zatrzymania płynów w tkance podskórnej. Prowadzi to do powstania obrzęków i nierówności, zwłaszcza w okolicach ud i pośladków. Z kolei cellulit tłuszczowy najczęściej związany jest z nadmiernym gromadzeniem się komórek tłuszczowych pod powierzchnią skóry. W tym przypadku nierównomiernie rozmieszczone komórki tłuszczowe wywierają nacisk na tkankę łączną, co powoduje powstanie grudek i nierówności na skórze.

Pierwszy z rodzajów cellulitu uwidacznia się głównie po ściśnięciu skóry. To właśnie wtedy pojawiają się charakterystyczne grudki. Drugi jest widoczny gołym okiem.

Jak się pozbyć cellulitu?

Kluczem w walce z pomarańczową skórką jest zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednie nawodnienie. Kombinacja tych elementów może pomóc w redukcji obu rodzajów cellulitu. Niewątpliwie wymaga to jednak determinacji, samozaparcia i wysiłku.

Z tego powodu warto wspomóc się specjalistycznymi zabiegami kosmetologicznymi, które wspomagają walkę z cellulitem. Dobrym rozwiązaniem jest liposukcja kawitacyjna dostępna w Studio Figura Siemianowice Śląskie.

Czym jest liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja kawitacyjna, nazywana też ultradźwiękową, to bezbolesny zabieg, który nie wymaga żadnych cięć i kłuć, a który modeluje sylwetkę. Redukuje komórki tłuszczowe oraz cellulit w problematycznych częściach ciała, takich jak brzuch, uda, biodra i ręce. Metoda ta jest bezinwazyjna, a przez to także bezpieczniejsza niż zabiegi liposukcji chirurgicznej.

Liposukcja kawitacyjna – jak działa?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych przy pomocy fal ultradźwiękowych. Uszkodzone w ten sposób komórki przekształcają się w emulsję, która jest transportowana przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega strawieniu, a następnie wydaleniu. Zabieg można wykonywać na wszystkich tych partiach ciała, na których zgromadziła się niechciana tkanka tłuszczowa.

W trakcie serii zabiegowej, a także przez kilka dni przed i po, zaleca się spożywanie pokarmów niskotłuszczowych i dużej ilości płynów – najlepiej przynajmniej 2 litry na dobę. Zastosowanie tych ograniczeń dietetycznych nie tylko ułatwi wydalanie tłuszczu z organizmu, ale też zmniejszy obciążenie wątroby.

Efekty liposukcji kawitacyjnej

Liposukcja kawitacyjna sprawdzi się w przypadku osób, które mimo starań napotkały trudności w redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg bowiem wyszczupla i modeluje sylwetkę, a także zmniejsza obwody problematycznych partii ciała. Liposukcja ultradźwiękowa zdaje egzamin również w przypadku redukcji niechcianego cellulitu. Powstałe na skórze nierówności zostają wygładzone, dzięki czemu poprawia się ogólny wygląd ciała. Skóra staje się bardziej jędrna i zregenerowana.

Oprócz tego kawitacja wpływa pozytywnie na cały organizm, usprawniając przemianę materii, pobudzając krążenie, a dodatkowo także przynosząc uczucie odprężenia

Czy liposukcja kawitacyjna jest dla każdego? Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg ten jest rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z nadmierną tkanką tłuszczową i cellulitem, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy może z niego korzystać. Wśród przeciwwskazań do wykonania liposukcji kawitacyjnej są:

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna choroba nowotworowa
 • niewydolność wątroby lub nerek
 • rozrusznik serca
 • zapalenia lub zakażenia skóry
 • choroby tarczycy, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca
 • niewydolność krążenia
 • stwardnienie rozsiane, borelioza, epilepsja

Powyższa lista nie jest kompletna, jednak w Studio Figura Siemianowice Śląskie przed wykonywaniem zabiegu przeprowadzana jest dokładna konsultacja, która ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań.

Ile trwa zabieg liposukcji kawitacyjnej w Studio Figura Siemianowice Śląskie?

W Studio Figura Siemianowice Śląskie liposukcja kawitacyjna wykonywana jest na urządzeniu Beauty Shaper, a pojedynczy zabieg trwa około 30 minut. Nie zajmuje on więc dużo czasu. Zalecane jest wykonywanie maksymalnie 2 zabiegów w tygodniu.

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”

Liposukcja kawitacyjna a cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?