Lipolaser a dieta i aktywność fizyczna. Jak utrzymać efekty zabiegu?

Bez względu na to, czy za oknem deszcz, śnieg czy słońce, chcemy, aby nasza sylwetka zawsze prezentowała się imponująco. Właśnie tu, na styku marzeń o idealnym ciele i rzeczywistości, pojawia się Lipolaser — nowatorska broń w walce ze zbędnymi centymetrami. Jednak w świecie poszukiwania szybkich rozwiązań łatwo zapomnieć o tym, że każda metamorfoza wymaga również zmiany nawyków. Czy sam zabieg wystarczy, by na zawsze pożegnać się z niechcianymi fałdkami? W tym artykule dowiesz się, jak utrwalić i zmaksymalizować efekty zabiegu.

Przyczyny odkładania się tkanki tłuszczowej

Organizm magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej z kilku istotnych powodów, które są związane zarówno z jego prawidłowym funkcjonowaniem na co dzień, ochroną termiczną ciała, jak i biologicznymi mechanizmami przetrwania. W przeszłości, kiedy dostęp do żywności był niepewny, zdolność do gromadzenia zapasów tłuszczu była kluczowa, aby przeżyć. Jednak dziś, kiedy jedzenie wysokokaloryczne jest na wyciągnięcie ręki, a tryb życia wielu osób ma charakter siedzący, nadmierna akumulacja tkanki tłuszczowej staje się powszechnym problemem. Głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za powstawanie tzw. boczków czy oponki są m.in.:

 • złe nawyki żywieniowe,
 • brak ruchu,
 • predyspozycje genetyczne,
 • wiek,
 • zaburzenia hormonalne,
 • skutki uboczne przyjmowanie leków,
 • cukrzyca typu 2

Czym jest Lipolaser?

Jak widzisz, nie zawsze mamy wpływ na to, gdzie i jak odkłada się tłuszcz w naszym ciele. Nie możemy przecież zmienić swojego kodu genetycznego ani zatrzymać procesów starzenia. Jednak część mechanizmów jest zależna od nas. Całe szczęście nie zostajemy z tym sami, ponieważ na ratunek przybywa współczesna kosmetologia z Lipolaserem na czele.

Lipolaser to nieinwazyjna metoda wykorzystująca energię laserową do precyzyjnego redukowania złogów tłuszczowych w miejscach, które są wyjątkowo oporne na tradycyjne sposoby odchudzania, w tym zdrową dietę i treningi. Ekspertka umieszcza więc specjalne pady w obrębie tych najbardziej problematycznych partii ciała, aby aplikatory emitujące ciepło mogły podgrzewać znajdujące się pod skórą komórki tłuszczowe.

Światło lasera trafia dokładnie w cel, dlatego nie powoduje uszkodzeń skóry, naczyń krwionośnych czy otaczających tkanek. W związku z tym Lipolaser jest zabiegiem często wybieranym przez kobiety pragnące podkreślić kontur sylwetki bez skalpela, bólu i długiego okresu rekonwalescencji

Jak się pozbyć cellulitu?

Kluczem w walce z pomarańczową skórką jest zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednie nawodnienie. Kombinacja tych elementów może pomóc w redukcji obu rodzajów cellulitu. Niewątpliwie wymaga to jednak determinacji, samozaparcia i wysiłku.

Z tego powodu warto wspomóc się specjalistycznymi zabiegami kosmetologicznymi, które wspomagają walkę z cellulitem. Dobrym rozwiązaniem jest liposukcja kawitacyjna dostępna w Studio Figura Siemianowice Śląskie.

Jak działa Lipolaser?

Wyobraźmy sobie, że komórki tłuszczowe to nabrzmiałe baloniki wypełnione zbitym tłuszczem. Zaś ciepło emitowane przez wiązkę lasera to igła, która jednocześnie przebija te baloniki oraz zamienia ich zawartość w gęstą maź. Tak rozpuszczony tłuszcz uwalnia się na zewnątrz komórki, a dokładniej do układu limfatycznego, gdzie z czasem zostaje naturalnie wypłukany z organizmu. W praktyce oznacza to, że miejsca objęte zabiegiem, np. brzuch, talia lub uda stają się nie tylko smuklejsze, ale także bardziej jędrne, ponieważ podgrzanie tkanek podskórnych pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Lipolaser a odchudzanie

Należy wyraźnie zaznaczyć, że zarówno Lipolaser, jak i inne zabiegi o właściwościach wyszczuplających nie powinny być traktowane jako samodzielna metoda na utratę wagi. Rozwiązania z zakresu kosmetologii mogą stanowić uzupełnienie procesu odchudzania, ale nie zastąpią podstawowych elementów zdrowego stylu życia, takich jak zbilansowana dieta oraz systematyczna aktywność ruchowa. Co więcej, do skorzystania z Lipolasera kwalifikowane są zwykle klientki zbliżone do swojej prawidłowej masy ciała, ponieważ rolą tego rodzaju zabiegu jest pomoc w modelowaniu sylwetki i redukcji lokalnie zalegającego tłuszczu, a nie walka z nadwagą czy otyłością.

Jak utrzymać efekty Lipolasera?

Teraz odpowiedź na pytanie zadane w tytule artykułu wydaje się bardzo prosta. Chociaż sam zabieg może zredukować tkankę tłuszczową, przedłużenie jego rezultatów nie sprowadza się wyłącznie do kilku wizyt w gabinecie, ale wymaga codziennej samodyscypliny i motywacji. W odchudzaniu nie ma drogi na skróty, a fundamentem zachowania figury wypracowanej za pomocą Lipolasera są:

 • Po pierwsze:dieta

  Zbilansowany plan żywieniowy stanowi 70% sukcesu. Może się to wydawać oczywiste, ale dieta o odpowiedniej wartości energetycznej, która dostarcza mniej kalorii, niż wynosi nasze zapotrzebowanie, zapobiega ponownemu gromadzeniu się tłuszczu. Ponadto nie tylko ilość, ale też jakość spożywanego jedzenia ma znaczenie. Nieprzetworzone pokarmy bogate m.in. w pełnoziarniste produkty, warzywa, owoce, białko i zdrowe tłuszcze sprzyjają utrzymaniu dobrego metabolizmu i pozwalają zmniejszyć uczucie apetytu, a w konsekwencji przejąć kontrolę nad właściwą masą ciała. Wskazane jest również intensywne nawadnianie się, szczególnie po zabiegu, ponieważ płyny pomagają w eliminacji rozpuszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.

 • Po drugie: aktywność fizyczna

  Wdrożenie w codzienną rutynę zdrowych nawyków żywieniowych wraz z odpowiednią dawką ruchu odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu efektów uzyskanych po Lipolaserze. Ćwiczenia, nawet o niskim stopniu intensywności, takie jak spacerowanie, mogą pomóc w poprawie krążenia krwi. Pobudzenie krwiobiegu jest niezbędne do efektywnego usuwania produktów przemiany materii, co jest kluczowe po zabiegu usunięcia komórek tłuszczowych. Głównie zaleca się regularne ćwiczenia aerobowe (np. marsz na bieżni, sesje na orbitreku lub rowerku poziomym) oraz trening siłowy, aby wspomagać metabolizm i zapobiegać przyrostowi wagi.

Szczupła sylwetka ze Studio Figura Siemianowice Śląskie

W naszym gabinecie laserowe wyszczuplanie to coś więcej niż jednostkowy zabieg. To kompleksowa strategia dbania o zdrowie i sylwetkę. Dzięki naszym specjalistkom oraz szerokiej ofercie klientki mają możliwość nie tylko kosmetologicznej redukcji tkanki tłuszczowej, ale także utrzymania wypracowanych tych metodą efektów. W tym celu układamy spersonalizowany program treningowy oraz dietę odchudzającą dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdej z pań. Jeśli więc szukasz długotrwałych rozwiązań, Studio Figura Siemianowice Śląskie jest przestrzenią, gdzie możesz znaleźć pomoc i wsparcie na każdym etapie swojej drogi do smuklejszej sylwetki.

Liposukcja kawitacyjna a cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?