HIFU a zmarszczki. Dlaczego się pojawiają i jak je zredukować??

Zmarszczki – nieuchronny element procesu starzenia się skóry, który niejednokrotnie staje się źródłem frustracji. Jak skutecznie zredukować te nierówności i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd? W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się innowacyjny zabieg HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound. Dlaczego warto poznać tę metodę bliżej? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Od czego robią się zmarszczki?

W młodości nasza skóra jest sprężysta i jędrna, jednak wraz z wiekiem zaczynamy coraz bardziej dostrzegać zmarszczki na czole, zmarszczki pod oczami czy też zmarszczki na szyi. Dlaczego tak się dzieje? Proces starzenia się skóry jest złożony i zależy od wielu czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek jest naturalna utrata elastyczności i kolagenu w skórze. Synteza kolagenu, który jest głównym budulcem tkanek, z upływem czasu zaczyna zwalniać. Powoduje to stopniowe wiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek. Oprócz tego te charakterystyczne zagłębienia mogą być również efektem działania czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, palenie papierosów, zła dieta czy stres.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki to niewątpliwie jedno z najbardziej widocznych objawów starzenia się skóry. Te drobne, płytkie zagłębienia lub linie na powierzchni skóry mogą pojawić się na twarzy, szyi, dłoniach czy innych częściach ciała. Można je podzielić na następujące kategorie:

  • zmarszczki mimiczne – powstają w wyniku powtarzających się mimicznych ruchów mięśni twarzy, takich jak uśmiechanie się, marszczenie brwi czy mruganie oczami. Wśród tych zmarszczek wymieniamy takie jak: linie poprzeczne czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki pod oczami, zmarszczki królicze i zmarszczki palacza;
  • zmarszczki grawitacyjne – powstają wraz z upływem lat, kiedy skóra staje się wiotka oraz obwisła. Zaliczamy do nich m.in. bruzdy nosowo-wargowe, dolinę łez, opadające powieki, zmarszczki marionetki, a także zmarszczki na szy
  • zmarszczki o podłożu hormonalnym – pojawiają się z powodu zmian hormonalnych, które zaszły w organizmie. Są to przede wszystkim zmarszczki atroficzne szczególnie widoczne w trakcie menopauzy;
  • zmarszczki wywołane przez fotostarzenie się skóry – powstałe na skutek szkodliwego promieniowania UV.

Co na zmarszczki?

Zmarszczki to naturalne zjawisko, których pojawienie się jest absolutnie nieuniknione. Wszyscy mamy tego świadomość, jednak dla własnego komfortu często decydujemy się zmniejszyć ich widoczność. Jak pozbyć się zmarszczek? Po pierwsze, za pomocą skutecznej pielęgnacji na zmarszczki, która może pomóc w utrzymaniu jędrności i elastyczności skóry. Regularne stosowanie produktów zawierających składniki aktywne hamujące rozkład kolagenu lub stymulujące fibroblasty do produkcji nowego kolagenu może pomóc w złagodzeniu istniejących zmarszczek oraz zapobiegnie powstawaniu nowych. Doskonałymi kremami na zmarszczkiKremy Kolagenowe: Go Collagen Natural Day + Night Pro, które dzięki zawartości morskiego kolagenu natywnego Bio Marine Collagen 6PH zabezpieczają skórę przed utratą wody, co zwiększa jej elastyczność oraz zmniejsza oznaki starzenia. Dodatkowo produkty te chronią skórę przed promieniowaniem z zakresu UVA i UVB, dzięki czemu zapobiegają tworzeniu się zmarszczek posłonecznych. Wśród popularnych sposobów na zmarszczki znajdują się również zabiegi na zmarszczki z zakresu kosmetologii estetycznej. Jednym z nich jest HIFU.

Zabieg HIFU – co to?

HIFU to tzw. niechirurgiczny lifting twarzy. Ten zabieg na zmarszczki opiera się na działaniu skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, które doprowadzając do mikropoparzeń, pobudzają ciało do produkcji kolagenu. Fala ultradźwiękowa ujędrnia i poprawia jakość skóry, modeluje kontury twarzy oraz spłyca zmarszczki. Co ważne, lifting HIFU nie narusza zewnętrznej warstwy skóry.

Na czym polega zabieg HIFU na twarz w Studio Figura Siemianowice Śląskie?

Zabieg HIFU w Siemianowicach Śląskich polega na skierowaniu strumieni ultradźwięków wprost na wybraną partię ciała. Wówczas dochodzi do drgania komórek i podniesienia się temperatury, co z kolei prowadzi do wywołania mikropoparzeń, które zwiększają produkcję kolagenu. Sprzyja to poprawie kondycji skóry.

W naszym centrum modelowania sylwetki wykonujemy redukujące tkankę tłuszczową HIFU na ciało, jak również HIFU na twarz, które służy wygładzaniu zmarszczek, ujędrnianiu skóry oraz przywracaniu cerze młodzieńczej świeżości. W naszej ofercie panie znajdą m.in. HIFU na czoło, HIFU na zmarszczki pod oczami czy HIFU na szyję i dekolt.

Jak przygotować się do zabiegu HIFU? Czego nie robić po? Zalecenia

Dla uzyskania pożądanych rezultatów, a także bezpieczeństwa zaleca się odpowiednie przygotowanie do zabiegu HIFU. Przede wszystkim należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów oraz zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych na około 2-3 dni przed procedurą. Odradzamy również spożywanie alkoholu i opalanie miejsca zabiegowego na 7 dni przed planowanym zabiegiem. W przypadku HIFU na ciało zalecamy wykonanie peelingu gruboziarnistego tydzień przed zabiegiem. Z kolei jeśli planujemy HIFU na twarz, warto wykonać peeling enzymatyczny

Po HIFU zaleceń jest nieco więcej. Przez przynajmniej 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest dbanie o szczególne nawilżenie skóry (w przypadku zabiegu na twarz, szyję lub dekolt zalecamy wspomniane już Kremy Kolagenowe). Przez 24 godziny nie należy narażać organizmu na intensywny wysiłek fizyczny, a przez 2 tygodnie korzystać z sauny i solarium. Przez 7 dni konieczne jest również niewystawianie miejsc objętych zabiegiem na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W tym czasie niewskazane jest także stosowanie peelingów oraz innych metod złuszczania naskórka. Z kolei przez 14 dni nie można przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Wyjątek stanowi tutaj paracetamol.

HIFU a przeciwwskazania

Liposukcja kawitacyjna sprawdzi się w przypadku osób, które mimo starań napotkały trudności w redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg bowiem wyszczupla i modeluje sylwetkę, a także zmniejsza obwody problematycznych partii ciała. Liposukcja ultradźwiękowa zdaje egzamin również w przypadku redukcji niechcianego cellulitu. Powstałe na skórze nierówności zostają wygładzone, dzięki czemu poprawia się ogólny wygląd ciała. Skóra staje się bardziej jędrna i zregenerowana.

Oprócz tego kawitacja wpływa pozytywnie na cały organizm, usprawniając przemianę materii, pobudzając krążenie, a dodatkowo także przynosząc uczucie odprężenia

Czy liposukcja kawitacyjna jest dla każdego? Przeciwwskazania do zabiegu

Lifting HIFU, tak jak i inne zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej, posiadają pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Są to np. ciąża i karmienie piersią, aktywna choroba nowotworowa, radioterapia i chemioterapia, rozrusznik serca czy miesiączka. Pełna lista przeciwwskazań znajduje się w naszym studio modelowania sylwetki w Siemianowicach Śląskich, gdzie specjalistki każdorazowo przed przeprowadzeniem zabiegu przeprowadzają wywiad zdrowotny celem wykluczenia wszelkich przeciwwskazań.

Redukcja zmarszczek w Siemianowicach Śląskich

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w redukcji zmarszczek, w tym zabiegów na zmarszczki w Siemianowicach Śląskich, skorzystaj z usług Studio Figura Siemianowice Śląskie. Nasze centrum kosmetologii oferuje szeroki zakres zabiegów, w tym innowacyjną metodę HIFU, która niweluje zmarszczki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Umów się na wizytę już dziś i ciesz się gładszą oraz młodziej wyglądającą skórą!

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”

Liposukcja kawitacyjna a cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?