Dlaczego warto wybrać endomasaż ciała w Studio Figura Siemianowice Śląskie?

W dzisiejszym zabieganym świecie, dbanie o swoje ciało i zdrowie staje się coraz ważniejsze, ale też coraz mniej czasu mamy, by osiągnąć to za pomocą tradycyjnych metod. Poszukując skutecznych i stosunkowo szybkich rozwiązań, kierujemy swoją uwagę w stronę kosmetologicznych sposobów na odchudzanie, modelowanie sylwetki i poprawę wyglądu skóry. Jednym z nich jest endomasaż ciała, który na przestrzeni lat zyskał dużą popularność wśród kobiet. W tym artykule znajdziecie odpowiedź, dlaczego warto zdecydować się na ten rewolucyjny zabieg właśnie w Studio Figura Siemianowice Śląskie.

Co to jest endomasaż?

Endomasaż jest niczym innym jak zmechanizowanym masażem podciśnieniowym (próżniowym), który daje za jednym razem rezultaty typowe dla masażu wyszczuplającego, antycellulitowego, ujędrniającego i drenażu limfatycznego. W przypadku metod manualnych każdy z tych masaży musiałby być wykonywany oddzielnie.

Jak działa endomasaż?

W Studio Figura Siemianowice Śląskie do przeprowadzenia endomasażu ciała wykorzystujemy nowoczesny sprzęt Beauty Shaper. Aparat wyposażony jest w specjalną głowicę zasysającą, w której umieszczone są dwie elektrycznie sterowane rolki. Wytwarzane podciśnienie wciąga pomiędzy masujące wałki fałd skóry, oddziaływując nie tylko na jej powierzchnię, ale także głębsze warstwy — tkankę tłuszczową oraz łączną.

Działanie Beauty Shaper’a nie ogranicza się wyłącznie do mechanicznej stymulacji. Głowice urządzenia emitują dodatkowo światło podczerwone, fale radiowe, a wymienna końcówka do liposukcji kawitacyjnej także ultradźwiękowe, czyniąc oferowany przez nas endomasaż terapią kompleksową. Połączenie uzupełniających się technologii w jednym urządzeniu sprawia, że wyróżniamy się na tle innych gabinetów kosmetologicznych, dając naszym klientkom oczekiwane rezultaty.

Co daje endomasaż?

Kombinacja podciśnienia i głębokiego masażu pozwala rozbijać nagromadzone złogi tłuszczowe, dlatego endomasaż doskonale sprawdza się w zmniejszaniu obwodów ciała, modelowaniu sylwetki oraz w redukowaniu cellulitu. Ponadto mechaniczne bodźce pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, a co za tym idzie — zwiększenie elastyczności i jędrności skóry. Pod wpływem ucisku następuje także drenaż limfatyczny, który zmniejsza obrzęki, przyspiesza gojenie ran oraz wspomaga mikrokrążenie, zwiększając metabolizm komórkowy. To z kolei ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, w tym także zalegającego tłuszczu.

Działanie ruchów masujących i podciśnienia potęgowane jest właściwościami światła podczerwonego oraz energii fal radiowych, które przez podgrzanie komórek tłuszczowych zmniejszają ich objętość. Oprócz tego wysoka temperatura sprzyja napięciu i wygładzeniu skóry objętej zabiegiem.

Wskazania do endomasażu

Tyle dobrego za jednym razem! Mnogość korzyści, jakie niesie ze sobą endomasaż, rozwiązuje równie wiele problemów natury zdrowotnej i estetycznej. Zabieg doskonale sprawdzi się u kobiet chcących:

  • zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • przywrócić prawidłowe proporcje sylwetki,
  • zniwelować cellulit i rozstępy,
  • ujędrnić i odżywić skórę,
  • spłycić zmarszczki,
  • zredukować obrzęki,
  • wspomóc leczenie blizn,
  • oczyścić organizm.

Endomasaż brzucha, pośladków i ud

Endomasaż może być stosowany w różnych obszarach ciała, ale klientki zwykle zgłaszają chęć poprawienia wygląd brzucha, pośladków oraz ud. Nic dziwnego, ponieważ właśnie w tych okolicach najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, która tworzy niechcianą oponkę, a w przypadku nierównomiernego rozkładu zawartych w niej komórek tłuszczowych również nieestetyczny cellulit. Odpowiedzią na potrzeby naszych klientek jest nasz wielofunkcyjny Beauty Shaper nastawiony głównie na walkę z nadmiarem tłuszczu brzusznego i niepożądanym efektem tzw. pomarańczowej skórki.

Endomasaż twarzy

Oprócz działania wyszczuplającego i antycellulitowego endomasaż wykazuje zdolność do hamowania procesów starzenia, nadając skórze młodzieńczy i promienny wygląd. Zabieg tradycyjnie wykonywany jest na dużych partiach ciała, ale nie sposób zignorować jego właściwości, które mogą przynieść pozytywne zmiany również dla naszej cery. W tym celu wykorzystujemy głowicę o mniejszych rozmiarach, aby dotrzeć w każdą okolicę twarzy.

Endomasaż twarzy sprawdza się niczym najlepszy krem. Próżnia w synergicznym połączeniu z podczerwienią i falami radiowymi uelastycznia skórę, wypełnia zmarszczki oraz redukuje podwójny podbródek, uwydatniając kontur twarzy. Ponadto redukuje zasinienia wokół oczu oraz obrzęki spowodowane zastojem limfatycznym lub zatrzymaniem wody.

Endomasaż — ile zabiegów?

W Studio Figura Siemianowice Śląskie rekomendujemy zwykle, aby endomasaż za pomocą Beauty Shaper’a wykonywać w serii 8-12 zabiegów, nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Ostatecznie liczba wizyt i ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie przez naszych ekspertów, którzy biorą pod uwagę oczekiwania klientki, stan skóry, rodzaj obszaru zabiegowego oraz ilość tkanki tłuszczowej do zredukowania. W zależności od wymienionych cech masaż może trwać od ok. 15 do 30 minut.

Czy endomasaż działa?

Odpowiedzią na pytanie zawarte w tytule artykułu jest zadowolenie setek naszych klientek. Rezultaty osiągane w Studio Figura Siemianowice Śląskie są jednoznacznym dowodem na to, że nie mamy sobie równych w zwalczaniu tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz poprawie kondycji skóry.

Sprawcą takiego stanu rzeczy jest nasze wyjątkowe urządzenie Beauty Shaper, które poza opcją masażu podciśnieniowego posiada uzupełniające funkcje lasera podczerwonego, fal radiowych i wreszcie liposukcji kawitacyjnej zalecanej przed wykonaniem endomasażu. Dlaczego? Emitowane ultradźwięki kierujemy na najbardziej problematyczny obszar ciała, by rozbić miejscowo nagromadzony tłuszcz, a następnie za pomocą techniki masażu całego ciała ułatwić rozprowadzenie i wydalenie uszkodzonych uprzednio komórek tłuszczowych.

Nie należy zapominać także o tym, aby przed zabiegiem oraz po nim nawadniać organizm dużą ilością płynów (ok. 1-1,5 litra wody dziennie) w celu sprawniejszego rozbicia złogów tłuszczowych i uzyskania efektu drenującego. Skuteczność endomasażu poprawi także skorzystanie z naszej strefy fitness oraz planów żywieniowych, ponieważ aktywność fizyczna oraz dieta przyspieszają procesy metaboliczne.

Czy endomasaż jest bezpieczny?

Endomasaż jest nieinwazyjną i całkowicie bezbolesną metodą, która po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani życia. Wręcz przeciwnie. Zabieg oferuje szeroką paletę korzyści, a klientki w trakcie wizyty są w pełni odprężone i zrelaksowane, ponieważ masaż rozluźnia mięśnie oraz wytwarza endorfiny znane szerzej jako hormony szczęścia. Komfort i bezpieczeństwo zapewnia także specjalny kombinezon, który zapewnia lepszy poślizg głowicy, chroniąc tym samym skórę przed uszkodzeniem.

Endomasaż czy endermologia?

Oba pojęcia w większości artykułów i opracowań stosowane są wymiennie i co do zasady nazywają zabiegi o tym samym działaniu. W kontekście opisywanej procedury kosmetologicznej możemy spotkać się również z określeniami typu „dermomasaż”, „endermomasaż”, „lipomasaż” czy też „masaż podciśnieniowy” bądź „masaż próżniowy”.

Endermologia to po prostu oryginalna, pierwotna nazwa technologii oraz urządzeń produkowanych przez LPG System, czyli firmę, która w latach 80. ubiegłego wieku jako pierwsza opracowała podciśnieniową stymulację tkanek skórnych. Pomysłodawcą był francuz Louis-Paul Guitay. W wyniku wypadku motocyklowego mężczyzna zmagał się z bólami szyi i podczas sesji fizjoterapeutycznych zaobserwował, że skuteczność masażu manualnego zależy od powtarzalności, zmienności siły nacisku i trudności w dotarciu do określonych partii ciała. Postanowił więc udoskonalić ręczną technikę poprzez ujednolicenie ruchów za pomocą ich zmechanizowania. Początkowo endermologia używana była głównie do leczenia blizn oraz uśmierzania bólu. Z czasem zaczęto dostrzegać korzyści dla walorów estetycznych skóry.

Zatem „endermologia” odnosi się wyłącznie do zabiegów wykonywanych za pomocą sprzętów marki LPG Systems. Inne określenia, w tym także „endomasaż” nawiązują do tej innowacyjnej technologii.

Endomasaż w Studio Figura Siemianowice Śląskie

Zalety endomasażu w Studio Figura Siemianowice Śląskie są niezaprzeczalne. Dzięki profesjonalnemu podejściu i innowacyjnym metodom, osiągnięcie wymarzonej sylwetki staje się możliwe, a korzyści zdrowotne są nieocenione. Wybór endomasażu w tym miejscu to gwarancja skuteczności i satysfakcji. Nie czekaj dłużej — umów się na wizytę! Przed wykonywaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań.

„To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie”

Liposukcja kawitacyjna a cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?